Bazıları Televizyonda İyi Gözüküyorlar, Bazıları Muhteşem

Bazıları Televizyonda İyi Gözüküyorlar, Bazıları Muhteşem

Milyarlarca dolara ulaşan reklam ve yapım sektörü farklı mesleklerden insanlar için ikinci iş kapısı ya da hobi, bazıları için ise bir tutku ve yaşam amacı haline geldi. Cast ajanslarına her gün yüzlerce oyuncu, spiker, sunucu adayı başvuruyor. Ancak yolun başındaki bu kişiler için genç, güzel/yakışıklı ve yetenekli olmaları ve iyi eğitim almış/alıyor olmaları çoğu zaman yeterli olmuyor. Çünkü ekran en küçük kusuru bile affetmiyor.

Televizyonda güzel gözükmek için çoğu yıldız servetlerinin bir kısmını harcamaya hazır. Bu kariyere yeni başlayanlar ise, bazen yapımcı ve yönetmenlerinin yüreklendirmeleri ile, küçük müdahalelerle ekranda daha iyi gözükmenin yollarını arıyorlar.

Küçük dokunuşlarla televizyonda çok daha iyi gözükmek mümkün. Zirveye tırmanmak için yüksek enerji, kendisine has iyi bir stil yakalayan çok sayıda genç kız ve erkek tüm güzellik potansiyellerini ortaya çıkarmak için ofisime geliyor. Uzun uzun konuşuyoruz; ekranda çok daha iyi gözükmeleri için nelere ihtiyaç olduğunu anlıyoruz.

Çoğu genç oyuncu televizyonda yüzlerinin çok etli ya da çok yuvarlak gözükmesinden, göz kenarlarının ve ağız/dudak çevresinin mimiklerle aşağı doğru küçük bir yay çizmesinden ve bunların yüzlerine daha düşük bir enerji ifadesi vermesinden şikayetçi.

Bu durumlarda, özellikle son yıllarda gençler tarafından büyük rağbet gören “Endoskopik Yüz Şekillendirme” yöntemi ile her hastanın yüzüne ve ihtiyacına göre tasarlanan bir operasyon öneriyorum. Yüze ovallik ve elmacık kemiklerine büyük bir belirginlik kazandıran ve daha da genç bir görünüm için tercih edilen endoskopik yüz şekillendirme operasyonları, genç insanların daha çekici, olumlu, dinamik yüz hatlarına sahip olmak için rağbet ettikleri bir yöntem.

Bu genç insanlar bu operasyonlar ile hem kendilerini hem de yapımcıları memnun eden çok iyi sonuçlar alıyorlar.

Endoskopik yüz şekillendirme neden iyi sonuç veriyor?

Kısaca, elimizle saçlarımızı geriye çektiğimizde olduğu gibi, kaş ve yanakların hafifçe yukarı doğru gelmesini, göz kenarlarının yukarı doğru şekillenmesini, yüzün daha genç ve çarpıcı bir şekle bürünmesini sağlayan bu yöntemde, saçların arasından yapılan 1.5 santimetrelik bir kesikle kalemden daha ince kameralarla yüze giriliyor, ve eriyebilen dikişlerle yüzdeki dokular yukarı ve az miktarda yanlara doğru asılarak sabitleniyor. Yalnızca deriye değil, yüzdeki tüm anatomik oluşumlara müdahale edildiği için mimikler kaybolmuyor, yüz doğallığını yitirmiyor, en önemlisi de iz kalmıyor. Bir başka deyişle yüze üç boyutlu olarak şekil veriliyor. Genç yaşta olmalarına rağmen doğuştan gelen sarkık göz ve kaş yapısı gibi bazı özellikleri nedeniyle yaşlı, mutsuz, olumsuz ya da yorgun ifadeli kişiler, iş ve özel hayatlarındaki pozitif etkileri nedeniyle mutlu ve dinamik yüz ifadelerine sahip olabilmek için endoskopik yüz estetiğine başvuruyorlar.

İletişim formu

Captcha Image
Prof. Dr. Erdem TEZEL /

Üyelikler