Prof. Dr. Erdem Tezel
Türkiye’ye endoskopik tüm yüz estetiğini getiren doktor olarak tanınan Prof. Dr. Erdem Tezel, 3 Ekim 1966'da doğdu. Ankara Bahçelievler Deneme Lisesini ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. İhtisasını 1990-1996 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nda yaptı. 1996 yılında Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı oldu.

Akademik 
1996-1998 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nda öğretim görevlisi olarak çalışan Tezel, 1998 yılında Yrd. Doçent oldu. Sonrasında 2003'te Doçentlik, 2009'da Profesörlük ünvanını aldı. Plastik Cerrahi Anabilim Dalı'ndaki bu görevini sürdürürken 2001-2005 yılları arasında yine Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Erdem Tezel, tecrübe ve buluşlarını davetli konuşmacı olarak katıldığı çeşitli kongre ve toplantılarda meslektaşlarıyla paylaşmaktadır. Tamamen kendisinin geliştirdiği burun ve burun ucu estetiği, göz kapağı ve çevresi onarımı, dudak onarımı ve meme asimetrisi ile meme dikleştirme teknikleri en saygın uluslararası tıp dergilerinde yayınlanmıştır. Özel ilgi alanları olan yüz estetiği ve göz çevresi estetiği konularında yurtdışında eğitim almıştır.

Yurtdışı Eğitimi
Detroit'te William Beaumont Hastanesi'nde Oculoplastic and Orbital Clinic'te, dünyanın en önde gelen Oculoplastic (göz çevresi ve kapağı estetiği) Cerrahı olan Frank A. Nesi ile, Toronto'daki Toronto Üniversitesi'nde Division of Plastic Surgery'de ve Baltimore'daki International Center for Endoscopic and Minimaly İnvasive Aesthetic Surgery'de dünyanın bir numaralı endoskopik yüz estetiği cerrahı olan ve full endoskopik yüz estetiğinin yaratıcısı Dr. Oscar M. Ramirez ile "Clinical Fellowship" -klinik eğitimini- tamamladı.

Marmara Üniversitesi'nde plastik cerrahi asistanlığı yaptığı süre içinde Tel Aviv Üniversitesi Sacler Faculty of Medicine'de Plastik Cerrahi Bölümü'nde Asistan Doktor olarak bulundu.
Prof. Dr. Erdem TEZEL /

Üyelikler