Meme Asma Yöntemi

Prof. Dr. Erdem Tezel, göğüs büyütme ve dikleştirme operasyonlarında yepyeni bir yöntem geliştirdi. Yabancı maddelerin bir kenara bırakılıp, kişinin kendi dokusu kullanılarak memenin dikleştirildiği ‘Memeyi Kendi Dokusuyla Asma Yöntemi’ memenin doku sıkılığındaki azalma ve sarkma problemini en az ameliyat iziyle ve daha kalıcı olarak çözen yeni bir teknik.

Dr. Tezel tarafından geliştirilen ve tıp literatürüne geçen teknik ile memenin koltuk altına yayılan kısmından meme dokusu yukarı ve içeri doğru itiliyor,memenin kendi üzerinde katlanıp sıkışması ve böylece dikleşmesi sağlanıyor. Silikonluymuş gibi sıkı ve dolgun bir görünüme kavuşan memede iz kalma oranı da bilinen diğer yöntemlerden çok daha az iz kalıyor.

Yöntem, özellikle yatar pozisyondayken memesi koltuk altına doğru yayılan ve/veya ayrık görünen kadınlar için en etkili çözüm olarak görülüyor.

Meme küçültme operasyonları için de kullanılabilen teknik, zamanın getirdiği sarkma ve emzirme sonrasında oluşan gevşekliğin giderilmesi için de çok iyi bir yöntem. Operasyon geçiren kişiler 3-4 içinde günlük yaşamlarına dönerken, 2 hafta içinde de dikişlerinden tamamen kurtuluyorlar.

Bu operasyonun en önemli avantajı, dikleştirmede memenin kendi dokusunun kullanılması ve iç kısımda doğal bir sutyen etkisi yaratılması. İşlem memenin tabanı daraltılarak yapıldığı için, özellikle geniş tabanlı memelerde çok etkili.

Bu operasyonla içine protez konmuşcasına sıkı ve dolgun bir dokuya sahip olan meme, bir sütyenle desteklenmiş gibi dik duruyor.

İletişim formu

Captcha Image
Prof. Dr. Erdem TEZEL /

Üyelikler