Burun Estetiği

Geri

Yüz Estetiği

Geri

Göğüs Estetiği

Geri

Vücut Estetiği

Geri

Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatlarında, protezler 3 yoldan girilerek yerleştiriliyor: Areola çevresi (meme ucundaki kahverengi bölge), meme altı katlantı bölgesi ya da koltukaltı çizgisi.

Silikon implantlarsa, meme dokusunun hemen arkasına (kas önü) veya kas arkasına konulabiliyor. Genel anesteziyle yapılan bu ameliyatlarda hastanede bir gece kalınması yeterli. Sonucun hemen görülmesi açısından yüz güldürücü olan bu ameliyatlarda iyileşme süreci de genel olarak oldukça hızlı. Hastalar ameliyattan 3 gün sonra rahatlıkla işlerine dönebiliyorlar.

Konulan protezlerin kanser yaptığına dair bir bulgu yok ve gelişen teknolojiyle daha da geliştirilen implantlar güvenle kullanılıyor. Bu protezler genel olarak süt vermeye de engel olmuyor. Ayrıca Mammografi ve MR gibi görüntüleme yöntemleri bu ameliyattan sonra da kullanılabilmekte.

Meme büyütme ameliyatlarında görülebilecek en önemli komplikasyon, kapsül oluşumu. Çok nadir olarak rastlanan bu problemin oluşmadan önce tespit edilmesi maalesef mümkün değil.Bu durumda meme implantını çevreleyen sert bir yapı oluşuyor ve protezin çıkarılması gerekebiliyor.

Estetik açıdan güzel bir meme elde etmek için ağırlıktan kesinlikle kaçınılmalı. Hastanın boyu, omuz genişliği, göğüs çapı ve cilt özellikleri göz önüne alınarak uygun büyüklükte bir implant konulmalı. Aksi takdirde protez kontürü yuvarlak bir biçimde göze çarpabilir ve doğallıktan uzaklaşılır.